Nejmladší pražskou vinici má v Praze Dubeč

 Víte, kde je  městská část Praha – Dubeč ?   Pokud ne, tak tady je odkaz na souřadnice středu obce a může si Dubeč najít  třeba podle těchto souřadnic.

 Nebo klikni na následující odkaz:     http://mapy.idnes.cz/#zoom=0&pos=x:470374,y:5546489&map=cesko-slovensko-75&base=evropa&mark=x:470905,y:5546138

 

Proč vás zatěžujeme znalostmi lokalizací pražských částí ?

A ještě nějakou Dubčí.   Za vším hledejte víno.  Tedy spíše nejmladší pražskou vinici, která je jako na potvoru v Praze. 

 Vinice byla vysazena v rámci revitalizace černé skládky na přírodní park, který se nachází v ochranném pásmu zvláště chráněného území – přírodní památky Lítožnice a Přírodního parku Říčanka. Celková plocha vinice je 770 m2. Nápad projektanta s okrasnou vinicí se velice líbíl i na Magistrátu hlavního města právě pro  zatraktivnění  městské zeleně. Tradice vinohradnictví má totiž v hlavním městě hluboké kořeny.

"Zasloužil se o to zejména císař Karel IV. Za jeho vlády se Praha a její okolí staly jednou z největších vinařských oblastí v Čechách. V současné době  se tradice červených a bílých hroznů udržuje hned v několika malých vinohradech. Konkrétně se jedná o Vinici Sv. Kláry, Vinici Grébovka, Vinici Máchalka, Modřanskou vinici a Svatováclavskou vinici na Pražském hradě. Tam všude jsou  například odrůdy Ryzlink rýnský, Müller–Thurgau, Rulandské šedé, Sauvignon, Modrý portugal, Svatovavřinecké nebo Rulandské modréA jaké odrůdy se pěstují v nové vinici?

 Pro osazení zde projektant zvolil dva odolné typy, a to červenou Marlen a bílou Madlen. Obě se přitom hodí především k přímé konzumaci," čteme si ve vydané zprávě k této události.