Krásná Lípa vstříc turistice

 

Toto líbezné severočeské městečko, známé sídlem Národního parku České Švýcarsko, sází především na cestovní ruch. Díky šikovnému a pracovitému zastupitelstvu, které se umí dívat do budoucnosti, zdárně Městský úřad využívá i dotační možnosti nabízené Evropskou unií. Díky dotacím byla před krátkým časem dokončena velkolepá rekonstrukce Křinického náměstí v centru Krásné Lípy a během nastávajících osmnácti měsíců zde bude vybudován i moderní hotelový komplex.

 

Střed města se tak na čas opět ponoří do hluku stavebních strojů. Tentokrát ale za vším stojí společnost Toonan, která má v celkem krátké době vystavět ubytovací areál, sestávající se ze tří samostatných objektů se čtyřmi desítkami podzemních parkovacích míst. Kromě klasického hotelového ubytování bude hotel nabízet i apartmány pro rodiny s dětmi.  

Podle záměrů investora by tato stavba měla vytvořit propojený funkční celek se sousedícím penzionem České Švýcarsko, nazývaným Továrna.

Náklady na vybudování hotelu přesáhnou 110 milionů korun. Samotná stavba přinese práci několika desítkám místních občanů, což je v kraji, stiženém až  17 % nezaměstnaností, výbornou zprávou.

Akce je podpořena Evropskou unií z Regionálního operačního programu Severozápad dotací ve výši 65,5 milionu korun.

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX