Vítejte v Resortu Svatá Kateřina


Před několika málo lety byl na Vysočině po velkorysé rekonstrukci otevřen wellness&spa Resort Svatá Kateřina. Noví majitelé navázali na dlouholetou tradici zdejších lázeňských, odpočinkových i léčebných pobytů. V mnohém je však vylepšili natolik, že obdobné formy péče o klienty a nabídku volno časových aktivit jinde v republice těžko najdeme.  Relaxační komplex nabízí vynikající podmínky pro  tzv. kulturu těla a ne nadarmo je  zdejším mottem  slogan:  „...harmonie našla své jméno „Resort svatá Kateřina“.


První zmínky o zdejších léčebných pramenech  a jejich využití  jsou doloženy v historických pramenech již v 16. století v Hájkově  Kronice České. Za svůj vznik tehdejší lázně vděčí podle legendy uzdravení dvou dcer zemana Kryštofa z Leskovce,   Kateřiny s Markéty, které se nakazily tzv. „horkou nemocí“ – tyfem. Uzdravily se prý díky pravidelnému  vytrvalému pití  vody z místních pramenů – které byly po nich později pojmenovány -  pramen sv. Kateřiny .
Velký rozvoj zaznamenaly zdejší lázně ve druhé polovině 19. století a na počátku století 20. V letní lázeňské sezoně 1909 zde působil jako lázeňský lékař MUDr.  Antonín Čapek, tatínek sourozenců Čapkových (Heleny, Karla a Josefa).  Mladý Karel Čapek – v té době řádný posluchač Filosofické fakulty  UK v Praze – se zde poeticky zamiloval do mladinké dívenky – Libušky Souperové z Jindřichova Hradce, která doprovázela svou matku na léčení. Svědectví o tom najdeme  v knize Heleny Čapkové „Moji milí bratři.“

 

Svatá  Kateřina v současnosti

Jsme na poloviční cestě mezi Prahou a Brnem, uprostřed hlubokých lesů a luk v nadmořské výšce 730 metrů nad mořem. Celá vesnice byla pojmenována podle již zmíněného zázračného léčivého pramene sv. Kateřiny. Ten vyvěrá při teplotě 6-8 ° Celsia nedaleko hlavní budovy a je rozváděn po celém resortu. Již řadu století ho chrání  kaplička. Jeho mimořádně kvalitní a lahodná voda je vhodná jak ke konzumaci či vodoléčbě, tak procedurám ve welness. 
Celý areál resortu je v současné době tvořen několika lázeňskými budovami – hotely Svatá  Kateřina, Gymnasion, Garnison a v neposlední řadě historickou budovou mariánskolázeňského stylu citlivě zrestaurovaného Pavillonu. V honosném, udržovaném parku, připomínajícím zámecké obory, najdeme antukové  tenisové kurty, jízdárnu a dokonce pro golfisty i tréninkový  driving range.
Základní myšlenkou  zdejších služeb je poskytnout upachtěným lidem  moderní doby klid, odpočinek a možnost načerpání nových sil. Přiznejme si, že čas od času láká každého z nás i  možnost utéci od obtěžujícího mobilu či internetu, a občas alespoň na krátkou chvíli nebo prodloužený víkend třeba i před vlastními milovanými dětmi nebo životními partnery. Vždyť dočasné odloučení oživuje vztah, vyvolává novou touhu a je řečeno slovy psychologů kořením lásky. Důležitou součástí pobytu je možnost pod vedením odborníků cílené a úspěšné zhubnout, o celkové regenerace naší tělesné schránky ani nemluvě. A to vše v klidu hlubokých lesů, uprostřed čisté panenské přírody Vysočiny.

Svatá Kateřina  nabízí
 
Zdejší pečovatelský tým je vysoce profesionální, přitom lidský, vstřícný a přátelský. Napoprvé třeba můžete přijet jen tak na zkoušku – seznámit se zdejším prostředím, nabídkou. Jak již bylo řečeno, využijete místní fitness, welness služby, masáže, ale třeba i kosmetiku. Zasportujete si dle svých potřeb a sil, ošizeni nebudete ani o večerní společenský život. Mnohé z nás trápí nějaké to kilo navíc…co tedy s tím – doporučujeme využít možnost vyšetření na přístroji INBODY 720 ( v celé České republice jsou pouze dva). Přístroj určuje rozložení svalové hmoty, podkožního tuku, minerálních látek a vody v těle a v jeho jednotlivých částech. Výsledky získané díky měření přístrojem INBODY 720 umožňují stanovit  a doporučit vhodný způsob stravování a tělesné zátěže. Odborným garantem celého programu je známý odborník na výživu a sport ing. Ivan Mach, Csc.
V místním Spa centru najdete finskou saunu, aromatickou saunu – využívající esence biokosmetiky SANOFLORE, parní lázeň, parní aromatickou lázeň (také používá esence biokosmetiky SANOFLORE), parní solnou lázeň – která využívá blahodárné působení kateřinské vody a soli, bublinkovou lázeň – samozřejmě též se zdejší vodou. Centrum poskytuje i mnoho druhů masáží  - sportovní, relaxační, zeštíhlující.
Specialitou jsou masáže pro nastávající maminky. Stále více vyhledávanou se stává  kúra Rasulbath  - což je tradiční orientální očistná procedura v parní lázni, tady využívají blahodárné působení bahna z Mrtvého moře, které důkladně čistí a prokrvuje pokožku.
Aktivnější hosté samozřejmě využívají celé zázemí – tzn. fitness centra, tělocvičny se zkušenými instruktory. Programová ředitelka resortu – Zuzana Klingrová, absolventka pražské FTVS je odbornou garantkou celého programu Yogy. Vede cvičení různých druhů Yogy – např. Power Yogy, Hatha Yogy, Yogy ve dvou (Yoga for partners), Yogy pro golfisty. Samozřejmě seznamuje s Yogou i úplné začátečníky a předává jim všechny své vědomosti a dovednosti. Yoga ale není jen cvičení – protažení těla, ale i očištění duše spojené s meditací a dechovými cvičeními.

 
Kateřina a golf


Ve Svaté Kateřině mají  pro golfisty nádhernou tréninkovou louku. Kateřinský driving range je mimořádný tím, že golfový nadšenec je na něm, až na výjimky, sám. Na ohromné louce lemované lesem se může oddávat nácviku golfových úderů, aniž by byl rušen kritickými a pochybovačnými pohledy zkušenějších golfových hráčů. Driving range ve Svaté Kateřině je nejenom nejkrásnější, ale také nejvýše ležící cvičnou loukou v České republice. Tréninková louka leží ve výšce 750 m n.m. a její součástí je putting green a bunker. Můžete zde trénovat i hru dřevy.

 

• Individuálně lze dohodnout lekce golfu s trenérem, doprovod na okolní hřiště (Telč, Mnich a Herrensee). Určeno zejména pro začátečníky a mírně pokročilé s výkladem základů strategie golfové hry na hřišti a řešením herních situací dle pravidel

 

• 3 denní kurz s možností získání způsobilosti (ex. Zelena karta, HCP 54)
8 hodin praktické + 1 hodina teoretické přípravy během tří víkendů
včetně závěrečného přezkoušení na hřišti v Telči/Mnichu/Herrensee.

 

 

 

Na závěr …

O duši i tělo svých hostů se  snaží pečovat opravdu kompletně, poradí, jak si tzv. dát do těla, vysvětlí všechny taje welness, poradí a poskytnou masáže,  změří tělesný tuk.  Bydlet zde můžete v několika typech pokojů, pojmenovaných po odrůdách vín  - např. Pinot, Merlot, Sauvignon, Carmenere. Ve všech budovách v celém areálu platí přísný zákaz kouření (jedinou výjimkou je kulečníkový salonek v Pavilonu).  Na jídelním lístku najdete nejen  energetické hodnoty jednotlivých dobrot, ale a i složení  - kolik bílkovin, sacharidů. 
 Resort Svatá Kateřina si zakládá na klidu, a soukromí, které poskytuje všem svým hostům. A proto je do celého areálu zakázán vjezd všech soukromých vozidel. Zaměstnanci i hosté musí zanechat své plechové miláčky na hlídaném parkovišti v nedalekých Počátkách a do Kateřiny a zpět je přepraví kdykoli místní malý  autobusem. Chcete něco více udělat pro své zdraví, vypadnout z kolotoče – zkuste pobyt ve Svaté Kateřině – více  na www.katerinaresort.cz

 


    Foto: Miroslav Feszanicz

 

 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX