Příbram (Hornické muzeum se sběrem kamenů)

PRAHA - Na Výstavišti v Praze v Holešovicích v únoru 2011  na Veletrhu  cestovního ruchu Holiday World, ale i v Brně na veletrhu Regiontour 2011 se představilo  v tradiční samostatné expozici města Příbram  tamější  Hornické muzeum.

Zájemci si od tohoto stánku  mohli mimo jiné odnést domů i trochu malých kamenných suvenýrů , kterých pracovníci muzea  do Prahy přivezli naskládané do dvou menších  beden.

 

" Kameny jsou z odvalu šachty Lill, zaražené roku 1857, šachta měla 18 pater a celkovou hloubku 454,5 m. V roce 1900 šachetní budova vyhořela, těžební práce na dole byly zastaveny a v budoucnu už k obnovení těžby na této šachtě nedošlo. Halda (odval) byla začátkem 90. let likvidována a tak bylo několik nákladních aut kamenů z této haldy převezeno do areálu muzea - Ševčinského dolu, tam si dnes můžou zájemci kameny za mírný poplatek nasbírat," řekl nám Milan Karda z Hornického muzea v Příbrami.  Z malé kovové nádoby, ve které byla nasypána směs kamenů, jsme si vybrali pár suvenýrů a předali pedagogům na České zemědělské univerzitě.

Milan Karda (Foto: Petr Skála) 

 

 

 

 

 

 

 

Milan Karda z Hornického muzea v Příbrami s kovovou vaničkou plnou kamenných suvenýrů (Foto: Petr Skála)   


© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX