Zoo Plzeň s rekordem slaví pětaosmdesáté narozeniny

Zoologická zahrada  Plzeň slaví významný úspěch. V roce 2010 ji navštívilo 460 841 osob a zásluhou této návštěvnosti  se stala po Praze nejnavštěvovanější zoologickou zahradou v České republice. Navíc je dvojkou v republice i na žebříčku nejstarších zahrad se zvířaty.


 

 

 

 

 

 

  

 

Obrázek je z dubna 2010, kdy ZOO Plzeň navštívila malá výprava Asociace novinářů a publicistů píšících o cestovním ruchu  (Foto: Petr Skála)

 


 

 

  

  

K narozeninám ...


Návštěvnický rekord si Zoo dala sama sobě jako krásný dárek ke svým pětaosmdesátým  narozeninám. Málo se ví, že plzeňská zahrada se zvířaty  je druhou nejstarší zoo na území České republiky.  O svých 22 hektarů, malebně rozložených mezi skalnatým výběžkem čtvrti Vinice a nivami řeky Mže, totiž svědomitě pečuje a svůj vzhled udržuje na úrovni. Od roku 1981, kdy se spojila s botanickou zahradou, převládají v jejím šatníku exotické květinové vzory. V nedávné době navíc prodělala poměrně drahou plastickou operaci,  díky níž přibyly jedinečné africké a asijské expozice. Výsledkem omlazovací kúry je moderní, svěží a velkorysá zoologická zahrada, skutečný domov pro 1350 druhů zvířat a pro návštěvníky doslova přírodní ráj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plzeňská Zoo získala první místo v anketě čtenářů Kudy z nudy.cz a stala se tím nejoblíbenějším objektem cestovního ruchu na Plzeňsku  (Foto: Petr Skála)

 


 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX