Vodní království na divoké vodě

 

Jde se na to

 

Areál Divoká voda Bratislava je opravdovým parkem, nabízejícím oddech, zábavu a hlavně sportovní vyžití. Snad nejpopulárnější je rafting na tratích, kde probíhalo mistrovství světa.

 

Každý z České republiky si jistě vzpomene na vodní soustavu Gabčíkovo-Nagymaros. Jejím předpolím je vodní dílo Čunovo, kam to máte z Bratislavy dvacet minut autem po dálnici D2, směrem na Jarovce a Rusovce. Můžřete případně využít i linkový autobus MHD číslo 90 a jste tam. Ve vodním království. Čekají vás vysoké peřeje o délce 350 metrů, které lze zvládnout na opravdu divoké řece jen s pomocí zkušených instruktorů-lodivodů.

Za jedinou vteřinu do umělého kanálu vteče přes 17 tisíc litrů vody, takže se máte co ohánět, aby se s vámi raft nepřevrhl a udrželi jste ten správný směr.

Pro vodní nadšence je k dispozici také hydrospeed, což je člun pro jednoho. Kromě toho původní břehy starého koryta Dunaje nabízejí školu kajaku, kde po skončení kurzu zvládnete eskymáka a pokoříte s přehledem divokou řeku.

K nejatraktivnějším sportům ale určitě patří jízda surfařů na umělé vlně. Říkají tomu river surfing. Komu by se to zdálo příliš riskantní lze doporučit havajskou vodní paddle boarding, což je pádlování na surfařském prknu.

 

Na své si přijdou i děti, pro které je připravena dětská zóna s prolézačkami, trampolínami, skákacím hradem, bazénem a mini zoo s možností zajezdit si na ponících. Areál nabízí také možnost ubytování v hotelu a bungalovech. Vodní ráj je to zkrátka se vším všudy.

 

Text a foto: Roland Horčic

 

Na umělé vlně je to takřka jako na Havaji

 

 

 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX