Brány veletrhu Biofach se otevírají již za 14 dní

 

Výrobci nejlepšího olivového oleje roku

Ve dnech od 10. – 13. 2. 2016 se v Norimberku koná veletrh Biofach. Vedle  každoroční přehlídky biopotravin, přírodní kosmetiky, textilií a bytových doplňků, zemědělských potřeb a dalších produktů ekologického zemědělství se stále většímu zájmu těší také Biofach Congress. Čtyřdenní maraton přednášek, seminářů a kulatých stolů nabízí návštěvníkům zajímavý vhled do aktuálních trendů, souvislostí a probíhajících aktivit v ekozemědělském sektoru po celém světě. Biofach Congress je pravidelným místem setkáváním aktérů ekologického zemědělství z celého světa a funguje jako široká diskuzní platforma pro předávání znalostí, výměnu informací i seznamování se s novými trendy v oblasti udržitelného rozvoje a ekologického zemědělství. Svým rozsahem programu, který představuje zhruba stovku přednášek a panelových diskuzí s více než sedmi tisíci posluchači  se řadí mezi největší bio konferece na světě. Vstup pro odbornou i širokou veřejnost na veškeré přednášky je v ceně veletržní vstupenky. Biofach patří mezi největší světové akce svého druhu a letos se jeho brány otevřou již po sedmadvacáté. Návštěvníci BioFachu zde mají možnost ochutnat biopotraviny ze všech koutů světa a seznámit se s nejnovějšími produkty ekologického zemědělství. Veletrh představuje široké spektrum nabídky - od čerstvých přes mražené potraviny, pekařské a cukrářské výrobky, nápoje a produkty zdravé výživy, to vše v bio kvalitě. Velká pozornost je věnována již tradičně biovínu. Každoročně je udělována cena za nejlepší bio víno a cena za nejlepší olivový bio olej, zájem je také o veganskou stravu a raw food.

Na Biofachu je možné se seznámit s předními světovými a evropskými organizacemi ekozemědělského sektoru, výzkumnými ústavy, oborovými organizacemi jednotlivých zemí a certifikačními společnostmi (IFOAM, FiBL, Soil Association, Bioland, Bio Austria, Ecocert atd.). Většina členským zemí EU se zde prezentuje také ve formě národních expozic.   Biofach se letos koná po dvacáté sedmé. První ročník byl v roce 1990 v Ludwigshafenu a zúčastnilo se ho 197 firem. Od roku 2007 se souběžně s BioFachem pořádá veletrh Vivaness (veletrh přírodní kosmetiky a wellness), který tak letos slaví 10. výročí.  Zájem vystavovatelů i návštěvníků o veletrh stále stoupá. V roce 2015 se ho zúčastnilo 2 141 vystavovatelů a navštívilo jej 44 624 návštěvníků ze 130 zemí. Brány norimberského výstaviště jsou v době BioFachu otevřeny od 10. – 13.2 denně od 9.00 do 18.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 17.00 hodin.  

Česká republika se na Biofachu prezentuje letos již po desáté. Expozice Ministerstva zemědělství ČR nabízí tradičně prostor k prezentaci českým výrobcům a nevládním organizacím a zajišťuje zde zájemcům informační a poradenský servis. Letos na českém stánku bude včetně Ministerstva zemědělství ČR 13 českých společností a najdete jej v hale 5 ve stánku 159. Budou to: Amylon, Cidrerie s.r.o., Denisa Hruskova Ceske ghicko, Extrudo Becice, s.r.o., FRUJO a.s., HOLLANDIA Karlovy Vary s.r.o., POEX Velke Mezirici a.s., POLABSKÉ MLÉKÁRNY a.s,. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, SOLEX AGRO, s.r.o., Vinné sklepy Kutná Hora, Vitaminator s.r.o.

Samostatné stánky bude mít 7 českých společností: Čajová květina s.r.o, Health Link s.r.o.,Lifefood Czech Republic s.r.o., Phoenix Division Group s.r.o., Rawvolution s.r.o., PRO-BIO, obchodní společnost Zelená Země s.r.o.

Jaromír Hampl

 

 

Je libo veganský pokrm?

Z loňských expozic

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX