Španělskem za odpočinkem i poznáním

 

 

Mezi nejoblíbenější španělské destinace u českých turistů patří nejen Baleárské a Kanárské ostrovy, ale kupříkladu i Andalusie a Katalánsko. V loňském roce je podle statistik navštívilo 165 205 občanů  České republiky. V Praze jmenované destinace představil Rada pro cestovní ruch španělského velvyslanectví Javier Rodríguez Maňas, který vytyčil nové a neotřelé turistické produkty.

 

Jedná se o jak o tzv. kulturní turistiku a návštěvy historických měst, až po tradiční produkty cestovního ruchu, jako je golf a odpočinková turistika za sluncem. Z opravdových poznávacích lahůdek ředitel Maňas doporučuje sefardské památky a cesty, organizované Sdružením španělských židovských obcí. V rámci městské turistiky na své návštěvníky čeká jedinečné madridské muzeum Thyssen Bornemisza, které prezentuje vynikající sbírku obrazů od 13. století až do počátku století dvacátého. K vidění jsou zde kromě jiného skvostná díla takových mistrů, jako jsou kupříkladu Rembrant nebo Rubens, Pablo Picasso nebo umělec PoP Artu Roy Liechtenstein. České turisty jistě potěší špičkové práce našeho Mistra Kupky.

Marketingový plán španělské rady pro cestovní ruch je navíc doplněn o jazykovou turistiku, obchodní a kongresovou i o turistiku gastronomickou. V neposlední řadě  jsou pro zájemce připraveny taneční vystoupení i festivaly flamenga, které na podzim roku 2010 bylo zapsáno na seznam nehmotného světového kulturního dědictví Unesca.

Další informace na www.redjuderias.org

 

 

Popisek pod foto: Muzeum TB patří společně s muzeem Prado a Reina Sofía do trojúhelníku galerií, které představují to nejlepší ze španělských uměleckých sbírek. Najdeme je na madridské třídě, které se neoficiálně říká Třída umění – Paseo del Arte.

 

 

Foto: Miroslav Feszanicz

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX