Gerlitzen – hora plná zážitků

 

Rakouské Korutany jsou velmi lákavé nejenom v čase zimních sportů a radovánek, ale i o letní sezóně cestovního ruchu. Jedním z místních turistických magnetů je „plešatá hora“ Gerlitzen, která se zvedá doslova z modrých vod Ossiašského jezera. Ke své kuriózní přezdívce přišla díky svému holému vrcholu.

V zimě se svahy Gerlitzenu hemží lyžaři a snowboardisty, neboť se zde rozkládá jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Korutan. V létě se sem pak vydávají milovníci přírody a horské turistiky, aby zde prožili krásnou aktivní dovolenou. Pro svou vynikající termiku je Gerklitzen vyhledávaným místem pro paragliding. A kdo by si chtěl ještě více zvýšit hladinu adrenalinu, ten se může těšit na absolutní senzaci: 1. rakouskou horskou trasu pro motokáry!

Zábava pro malé i velké

Horské motokáry připomínají klasické dětské motokáry. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že ty horské mají mnohem větší a také širší kola, jak se ostatně pro takové vozidlo v drsném horském terénu sluší a patří. Rychlostí minimálně 40 km/h se pak kandidáti zvýšeného adrenalinu v ochranných helmách řítí z vrcholu Gerlitzenu po Moserově sjezdovce až k mezistanici kabinové lanovky na Kanzelhöhe. Motokáry jsou snadno ovladatelné a říditelné, mají naprosto bezpečné a výkonné brzdy. Děti v nich smějí jezdit se svolením rodičů a od výšky 130 cm, senioři pak se svolením dětí a bez omezení tělesné výšky. Po dojezdu dolů jezdci nasednou na dvoumístnou sedačkovou lanovku a opět mohou na start. Více na: www.region-villach.at

foto arxchiv

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX