Soutěž byla sice před lety založena s určitou  nadsázkou, ale její smysl  propagovat české jídlo, na které se v českých restauracích trochu zapomíná, dokonale plní. A jak soutěž  kuchařů dopadla a kde se vaří porotou vybraný nejlepší houskový knedlík?

Nutno přiznat, že v Praze a dokonce v restauracích hodně blízko od sebe. Dokonce, kdybychom si na mapě vykreslili kružnici mezi vyhodnocenými restauracemi, tak by se oceněné podniky vešly do poměrně malého kruhu o průměru dlouhém necelé tři kilometry.

Vítězem se stal Josef Sedlák, čtyřiadvacetiletý kuchař s šestiletou praxí z Hotelu Hoffmeister, před mladým učněm z hotelu InterContinental Tomášem Šafránkem a v pořadí třetí kuchařskou dvojicí tvořenou dvaatřicetiletým Michalem Čermákem a sedmačtyřicetiletým Jiřím Schwarzem z hotelu Crowne Plaza z pražské Podbaby.

Paralelně s hlavní soutěží proběhlo  i kuchařské klání o nejlepší koprovou omáčku, o které rozhodovaly hlasy všech návštěvníků. S vyhodnocováním soutěžících kuchařů to sice letos bylo trochu složitejší, ale nakonec na podruhé se soutěžící dozvěděli, že nejlepší koprová omáčka se vaří v hotelu Dvořák v Táboře. Stříbrnou pozici získaly dvě ženy z kuchyně restaurace Lesní zátiší, kterou najdete u dálnice mezi Vejprnicemi a Plzní, a třetí pozici obsadil Jaroslav Zelenka, jehož kuchyně je v provozovně u dálnice na Říčansku a který byl zásluhou své  203 cm vysoké postavě  mezi soutěžícími naprosto nepřehlédnutelný.

Nebyla náhoda, že letošní soutěžení opět podporovala Agentura  CzechTourism a téměř všichni účastníci byli  členy Asociace hotelů a restaurací České republiky nebo obdobné národní asociace kuchařů a cukrářů.