Naďa Toksová Mladá manažerka roku 2010

 

 

„Je úžasné vzdělávat se v oboru, který vás baví. “ 

 

     Jen jedno z výročních ocenění, kterým Asociace hotelů a restaurací České republiky hodnotí úspěchy a práci odborníků z řady pracovníků z členských hotelů a jiných organizací je omezeno a to  věkem třiceti let vyznamenané osobnosti.  Naděžda  Toksová, která byla jmenována Mladou manažerkou roku 2010 AHR ČR, by teoreticky toto ocenění mohla získat ještě v roce 2012, ale protože se manažerkou roku stala už v  desátém roce nového tisíciletí, bude naopak  v roce  2011 členkou poroty, jež vybere jejího nástupce.

 

 

„ Ocenění Manažerka roku 2010  pro mne znamenalo a znamená opravdu hodně. Myslím, že každý by si přál být uznán a ohodnocen za svoji  práci, znalosti a přístup, nejlepšími odborníky ve svém oboru. V tuto chvíli je toto ocenění mé první, ale doufám, že jich do budoucna bude více, vzhledem k tomu, že jsem teprve na začátku své kariéry,“ řekla  s úsměvem  rodačka ze Sokolova, která své  dětství prožila v  malém městě  ve Slavkovském lese, v Horním Slavkově. 

„ K práci v cestovním ruchu jsem trochu nahlédla již během  studií vyšší odborné školy v Praze, avšak teprve po vycestování do zahraničí jsem se dostala do hotelového oboru se vším všudy. Absolvovala jsem klasické kolečko: recepce, rezervace, konference a obchodní oddělení. Po návratu zpět do republiky, na podzim 2007, jsem nastoupila na obchodní oddělení do Corinthia Hotel Prague, kde jsem se co se týče obchodních aktivit naučila nejvíce. Po zkušenosti z obrovského hotelu, následovala zkušenost v Hotelu Yasmin a nyní se věnuji Grund Resortu Golf & Ski, což je rodinný, luxusní, designový, golfový resort v srdci Krkonoš s 28 pokoji,“ vyprávěla   Naděžda  Toksová o svých zkušenostech v oboru, který se  ji zalíbil a přivedl i k dalšímu studiu. 

 

 


“ Nyní studuji dálkově Vysokou Školu Obchodní v Praze, obor Cestovní Ruch. V březnu 2012 bych měla ukončit bakalářské studium, ale věřím,  že ve studiu budu i nadále pokračovat. Při hledání vysoké  školy  zaměřené  na cestovní ruch,  byla nabídka hodně velká, ale zvolila jsem podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Hodně mne však  překvapilo, když v rámci mého dálkového  studia se jeden přednášející zeptal kolik lidí z přibližně sedmdesáti studentů   opravdu pracuje v cestovním ruchu a přihlásili jsme se jen tři. Bylo by určitě  příjemné,  kdyby toto číslo bylo vyšší. Možná,  že pokud bychom mladým lidem pracujícím v cestovním ruchu nabídli lepší podmínky studia při zaměstnání, bylo by nás mnohem více, kteří by se pak přihlásili. Protože  je úžasné vzdělávat se v oboru,  který vás baví,“ dodala  Mladá manažerka roku 2010, která má diplom bezpečně uložený a  čeká,  až pro něj najde správné místo, ale  až ve vlastním bydlení.

 


Co vás v roce 2010 v oboru nejvíce potěšilo a co zarmoutilo ?  

 

„ Víte, osobně mne potěšilo i zarmoutilo mnoho  věcí, ale pokud má člověk dobré přátele a jejich podporu, nic ho nemůže vykolejit. Profesně  mne  zarmoutila situace ohledně cenové politiky pražských hotelů. Praha je přelůžkována a možná by mělo  dojít i k regulaci v rámci zvyšování kvality služeb a servisu a také v rámci zlepšování povědomí o Praze jako o destinaci. Nechceme přeci být známí jako levná destinace. V  roce 2010 naštěstí některým hotelům došlo,  že kvalita je důležitější než  kvantita, což bylo zase   potěšujícím jevem,“ vzpomenula  na rok 2010 Naděžda  Toksová .


Co by mohlo do Prahy nebo do Česka přilákat vyšší počet návštěvníků, případně z kterých zemí ?

 

„ V Praze do konce roku 2011 proběhne ještě několik kongresů,  u kterých se očekává vyšší návštěvnost, avšak ten největší letos již máme za sebou. Samozřejmě počet kongresů by mohl být mnohem vyšší,  ale nemyslím si, že cestovní ruch v Praze stojí jen na kongresové turistice. Podívejte se na Vídeň, je to úžasná středoevropská metropole s obrovským kulturním bohatstvím, které se snaží čím dál tím více rozšiřovat nabídku a to si myslím  Praze chybí. Upřímně porovnejte si Vánoční trhy ve Vídni a v Praze, co vše nabízí Vídeň a co Praha ?“  poznamenala   Mladá manažerka roku 2010.

 

„ Mým mentorem a vzorem bylo v průběhu mé kariéry několik lidí, avšak vždy asi budu nejvíce vzpomínat na Michaelu Holou. Nyní je mým vzorem rodina Grundů, která dokázala postavit luxusní resort v podhůří Krkonoš, s golfovým hřištěm, wellness, restaurací a naprosto úžasným a elegantním designem a špičkovým servisem, zároveň s velice osobitým a privátním přístupem,  jak ke klientům tak k zaměstnancům. Podporují děti ke hře golfu a zároveň podporují místní trh. Myslím,  že toto je cíl, kterého bych jednou chtěla dosáhnout, avšak v tuto chvíli jsem velice ráda,  že mohu přispět k úspěchu Grund resortu,“ připomněla své vzory  Naděžda  Toksová 

Když v roce 1990 poprvé přespala ve  tříhvězdičkovém  hotelu  na Šumavě, jehož název si už nepamatuje, vůbec netušila, že cestovní ruch a hotelnictví  v budoucnu bude její profese. Jenom si vzpomíná, že se tehdejší úroveň ubytování vůbec nedá srovnat se současnou nabídkou v tomto oboru.  V roce 2010, který pro ni znamenal získání významného ocenění, Naděžda  Toksová  navštívila několik zemí profesně i soukromě  např. Švýcarsko, Španělsko, Rusko, Velkou Británii či Slovinsko.

 „ Musím říci,  že máme ještě hodně,  co dohánět. Bohužel se i dnes setkávám s lidmi, kteří si stěžují na českou pohostinnost. U nás stále ještě není pravidlem, že my jsme tu pro zákazníky a ne oni pro nás. Bohužel v několika hotelích i restaurací stále funguje dřívější  běžný  režim. Vždyť  všichni máme možnost každý den udělat něco pro cestovní ruch v České republice a  pro začátek by stačilo se jen  usmát,“ má jasno Naděžda  Toksová.

 


“ AHR ČR je sama o sobě silnou a váženou asociací, která se snaží lobovat za zájmy cestovního ruchu. Myslím však že činností, které by zvýšily povědomí o našem krásném a náročném oboru, nebude nikdy dostatek. Já osobně velice sympatizuji s projektem Hotelstars. Tento projekt by mohl osvěžit trh, zredukovat počet lůžek a zároveň zvýšit kvalitu služeb,“ řekla žena, která byla za rok 2010 vyhlášená Mladou manažerkou roku.

 

Naděžda  Toksová   (1982)

 

Mladá manažera roku 2010

Nyní Key account manager GRUND RESORT  GOLF &SKI

Dříve Sales Manager v Corinthia Hotel Prague a v Hotelu Yasmin

 

 

 

Popisek k fotografii (1) „ Všichni máme možnost každý den udělat něco pro cestovní ruch v České republice a  pro začátek by stačilo se jen  usmát“, říká a řídí se tím Mladá manažerka roku 2010, které  kolegové říkají Naďa  (Foto: Petr Skála)

 

Popisek k fotografii (2)  „Je tam  nádherně, podívejte,“ ukázala na monitoru počítače na hlavní webové stránce  své nové pracoviště v Podkrkonoší Naďa Toksová  (Foto: Petr Skála)