Třicátá Salima je tady

Opět po roční přestávce se otevřou ve středu, dne 17. února, brány brněnského Výstaviště, aby přivítaly návštěvníky na jubilejním třicátém komplexu mezinárodních potravinářských veletrhlů Salima, tedy včetně akcí Vinex, MBK a INTECO, dále na Mezinárodním veletrhu obalů a tisku EMBAXPRINT a nebude samozřejmě chybět ani Pivex včetně Festivalu minipivovarů. Na ploše 28 tisíc m2 bude letos vystavovat 794 firem 36 zemí. Snad nejexotičtější zúčastněnou expozicí bude Kambodža Samostatný stánek bude mít i EU.

V rámci komplexu zmíněných potravinářských veletrhů budou v Brně vystavovat výrobci a dodavatelé potravin a potravinářských technologií, jako je mlynářství, pekárenství, cukrárenství či vinařství. Po víceleté odmlce se opět presentují i výrobci z oboru masného průmyslu. Odborníky i laiky jistě zaujmou také stroje a zařízení pro obchody, hotely či veřejné stravování. Embaxprint poskytne jako obvykle pestrou nabídku obalových materiálů a především balicích a potiskových technologií pro potravinářský, farmaceutický či kosmetický průmysl.

Jako obvykle se veletrhů zúčastní i Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který ve své velké expozici o rozloze 420 m2 představí 34 českých výrobců kvalitních potravin, kteří získali značku Regionální potravina nabo Klasa. Pět z nich dokonce obdrželo obě ocenění.  Součástí expozice bude také informační pult SZIF, kde se mohou zájemci poradit či konzultovat se zeměstnanci této instituce aktuální podporu dotačních struktur v rámci nové podoby Spoolečné zemědělské politiky pro období let 2015-2020.

Součástí veletrů budou i odborné konference. Asi nejzajímavější z nich bude FOOD FORUM na téma Konkurenceschopnost evropského trhu s potravinami, na kterém vystoupí  ministr zemědělství  M.Jurečka,  prezident Agrární komory ČR a prezident Potravinářské komory ČR  M. Toman a M. Frewen, generální ředitelka Food Drink Europe (Evropská federace potravinářského a nápojářského průmyslu) a další významní hosté.

kaa