Holiday World jubilejní

 

Loňské expozice

 

Veletrh cestovního ruchu Holiday World 2016 letos oslaví dne 18. - 21. února svoje pětadvacetiny. Jubilejní rodník přinese nejen mnoho novinek, ale také snad největší expozici Čínské lidové republiky v České republice s rozlohou 180 m2. Čína se navíc stává čestným hostem veletrhu. Jak řekl kulturní rada Čínského velvyslanectví v Praze, bude to opravdu "velmi" čínský se vším všudy. Spolupodílí se na něm tři čínské provincie, které mimochodem mají dohromady více než 300 miliónů obyvatel a zahrnují i hlavní město ČLR Peking. Návštěvníci se mohou těšit na malebné čínské kroje, bojovníky kung fu z kláštera Šaolin a mnoho dalších exponátů i nabídek místních cestovních kanceláří. V posledních letech zažívá tato země doslova turistický boom, neboť například v loňském roce ji navštívilo 133 miliónu turistů a naopak do světa vyjelo 102 miliónů Číňanů, což si našinec dovede jen těžko představit. Jen do Česka jich přijelo kolem 3600 tisíc. Čínská expozice proběhne na téma Hedvábná cesta.

Na Holiday World se poprvé v hostorii představí i partnerský region - Jihomoravský kraj.  Ve veletržní hale tak budou moci návštěvníci získat informace z pestré nabídky turistických možností nejen tohoto kraje, ale také jistě neminou vinařskou sekci, kde budou známí jihomoravští vinaři nabízet své výrobky. Jihomoravskou expozici asi bude těžké minout, protože jí bude muset každý návštěvník projít. Protože bude mít z každé strany moravské vinaře, organizátoři prý raději nechali zvětšit uličky.

Společně s veletrhem HOLIDAY WORLD se v termínu představí také jubilejní 10. ročník gastronomického veletrhu s názvem TOP GASTRO & HOTEL s novinkami v oboru a nabídkou zajímavých presentací.

Obou veletrhů se zúčastní na ploše 18.800 m2 podle pořadatelů 652 vystavovatelů ze 46 zemí.

Součástí veletrhu budou opět jako každoročně zajímavé workshopy, přednášky a semináře na aktuální témata v oboru firemních prezentací. Během víkendu proběhnou divácky oblíbené filmové přehlídky WorldFilm a Expediční kamera, které doprovodí jedinečné fotografické výstavy.

Antonín Karoch

Je libo čínský čaj?

Tradiční výroba čínského porcelánu se stala turistickým lákadlem

Expozice s ochutnávkou na loňském ročníku Top Gastro