(18.-20.8.2013) Veletrhy STYL a KABO začínají v BrněNa brněnském Výstavišti se od 18. do 20. srpna uskuteční 42. ročník mezinárodních kontraktačních veletrhů módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO. Letos se představí 256 vystavovatelů z 19 zemí, kteří budou prezentovat zboží pro sezónu jaro – léto 2014.

Veletrh módy STYL má vyhrazen pavilon P. Dominovat budou kolekce dámské a pánské konfekce, dále spodní prádlo a plavky, módní doplňky a bižuterie, též kojenecké a dětské oblečení. Nezapomíná se ani na oblečení pro těhotné a v nadměrných velikostech. Novinkou je zóna originální módy a šperků od nezávislých návrhářů s názvem Fresh Fashion.

V pavilonu F se v rámci veletrhu KABO zájemci seznámí s novými modely obuvi, kožené galanterie a kožených doplňků. Jistě zaujme i výstava Symfonie kabelek zaměřená na historii.

Vstup na veletrhy je možný pouze na základě povinné registrace nebo předregistrace na internetu. Blíže viz www.styl.eu nebo www.kabo.cz.

Pro návštěvníky veletrhů je připravena i zajímavá kulturní nabídka. Ve spolupráci s Muzeem města Brna mohou navštívit dvě výstavy na hradě Špilberk (poblíž Výstaviště). První jsou expozice známé také pod názvem Žalář národů – Kasematy, druhá je výstava výtvarného umění Od renesance po modernu. Vstup na výstavy je zdarma po předložení platné registrace na veletrh nebo vstupenky z pokladny.

Informace o veletrzích poskytli zástupci pořadatele Veletrhy Brno, a.s. a gestorů ATOK (Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Praha) a ČOKA (Česká obuvnická a kožedělná asociace Zlín) na tiskové konference v Praze v úterý 13. srpna 2013