(14.-16.9.2012) Táborská setkání

Tábor bude od pátku 14. září až do neděle 16. září 2012 plně patřit zábavě, zážitkům a možná i poučení při Táborském setkání

Táborská setkání se pořádá již po jednadvacáté a pokud budete ve třetí zářijový prodloužený víkend na Táborsku nebo přímo ve druhém největším městě Jihočeského kraje v  Táboře, nemůžete tuto slávu minout.

"Je to největší akce roku v Táboře a jsem pyšná na to, že jsem byla téměř u všech ročníků a podílela jsem se na přípravách. Kromě historického průvodu, který začne procházet  ulicemi Starého města tři hodiny před páteční půlnocí v počtu  kolem 450 do dobových kostýmů oblečených herců a dobrovolníků ,   zde návštěvníci  uvidí první den ještě ohňostroj nebo koncert Miroslava Žbirky. Ovšem i  další dny Tábroského setkání si přijdou na své mladí lidé, senioři a také rodiče s dětmi, pro které je připraven speciální program. Na jevištích nebo na jiných místech bude znít hudba od té populární, přes dechovku, folk až jazz," láká do Tábora místostarostka města Tábora Lenka Horejsková, kterou první den uvidíte určitě v nějakých dobových šatech navozující dobu patnáctého století.

      Starosta Tábora Jiří Fišer   (foto: Petr Skála)
"Podařilo se nám zásluhou partnerů a sponzorů vytvořit z Táborského setkání tradici a na jeden víkend chceme pro návštěvníky vytvořit takovou atmosféru, aby objevili Tábor. Nakonec se právě toto  podařilo režisérovi  Jiřímu  Menzelovi, když   nedávno v Táboře  natáčel film. Alespoň  nám to řekl  po několika dnech a  večerech  prožitých na Starém táborském městě v půvabných hospůdkách, že objevil Tábor, což je pro nás velká pocta. Já sám v dobovém  kostýmu nebudu procházet v průvodu městem, ale mám vždy šálu se symboly husitů, neboť musím přivítat Jana Žižku a do nedělní půlnoci mu předat vládu nad městem,"  řekl  na besedě s novináři v Praze starosta Tábora Jiří Fišer.

 

V pátek 14. září 2012 zahájí program na Žižkově náměstí už od 19.30  hodin  koncertem  Big Bandu  Českého rozhlasu ČB Václava Hlaváče a po  slavnostních  fanfárách  a  husitském chorálu budou diváci očekávat příchod pochodňového průvodu a Janem Žižkou zahájení  slavností. Poté už bude patřit podium zpěvákovi  Miroslavovi Žbirkovi a poté skupině Visací zámek. Jinak, zde budou první den na táborských sportovištích probíhat i sportovní soutěže a další radovánky. V Housově mlýně zase mimo jiné i husitská žranice.