(19.- 21.8.2012) Veletrhy STYL a KABO v Brně

Jubilejní 40. ročník módních veletrhů STYL a KABO v Brně

 

Cestu do světa módy si můžete dopřát ve dnech 19. až 21. srpna na brněnském Výstavišti. Jubilejního ročníku se zúčastní téměř 300 vystavovatelů z 12 zemí. Největší zdejší pavilon P bude hostit veletrh módy STYL, kterému letos dominují kolekce dámského a pánského spodního prádla a plavek. Co říkáte třeba nabídce erotického prádla nebo prádla pro celebrity? Už ten pocit, že máte něco takového na sobě, zvýší vaše sebevědomí. Velký výběr plavek, dokonce z exotických zemí, prý pamatuje i na plnoštíhlé ženy. Zastoupeny budou i plážové a wellness doplňky nebo sportovní prádlo z funkčních materiálů. V nabídce nebude chybět prádlo v nadměrných velikostech a též pro těhotné a kojící matky. Několikrát denně se budou konat módní přehlídky. Nové kolekce tu předvedou české návrhářky Denisa Nová a E.Daniely, Viola Spiechowicz z Polska a Robert Bartolen ze Slovenska.

 

 Pavilon F je zaměřený na veletrh obuvi a koženého zboží KABO. Z nabídky 93 vystavovatelů se jistě dá vybrat obuv společenská, ale i pracovní a sportovní, nezapomnělo se ani na českou kvalitní obuv pro děti.

Letos se poprvé k veletrhům připojuje kosmetická firma Dermacol, která pečuje o krásu žen už 46 let a pořád zůstává ryze česká. Představí tu mj. svůj nový multifunkční krém BB (hydratační + make up). 

 

Inspirativní jistě bude doprovodná výstava "Kostým - stálice dámských šatníků" z fondu Muzea města Brna, zaměřená na dámské kostýmy z 30. až 90. let 20. století.  Další zajímavý doprovodný program je Kreativní dílna - výroba rukavic. Podle vlastního výběru materiálu a vzoru si můžete nechat ručně udělat rukavice na míru, k vyzvednutí budou zhruba za tři hodiny.
Snahou letošního jubilejního ročníku je vyhledávat kvalitní české zboží, navázat kontakty a dokázat, že naše zboží je lepší než "levné" výrobky z Číny nebo Indie.

 

 

Na tiskové konferenci byli  Ing. Gabriela Vargová, ředitelka veletrhů STYL a KABO, PhDr. Vlasta Mayerová, projektová manažerka a tajemnice ČOKA (Česká obuvnická a kožedělná asociace Zlín), Ing. Jiří Kohoutek, prezident ATOK (Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Praha), Michal Korol, šéfredaktor časopisu Svět textilu a obuvi a Věra Komárová, majitelka společnosti Dermacol