Soutěž o nejlepší houskový knedlík 2010

PRAHA (27.10.1020) - Desítikilogramový pytel mouky, knihy a dárky to budou ceny pro kuchaře, který první den v listopadu uvaří odbornou porotou nejlépe hodnocený knedlík. Soutěžit budou kuchaři vzešlí z regionálních klání a i když jejich počet zatím není uzavřen, už je jasné, že jich může být až pětadvacet, neboť do soutěže zasáhnou i slovenští kuchaři.

 

Soutěž se pečlivě připravuje. Tady se například díváte na tiskovou zprávu napsanou před soutěží o nejlepší knedlík (Foto: Petr Skála)

"Vše letos proběhne  v pondělí 1. listopadu v pražském hotelu InterContinental a bojovat o nejlepší houskový knedlík, perlu české kuchyně, se  bude už poněkolikáté.  Když jsme soutěž zakládali, chtěli jsme trochu s nadsázkou propagovat české jídlo, na které se u nás  zapomíná.  Předsedou poroty tehdy byl Karel Schwarzenberg, který v té době nebyl vládním činitelem. Letos nám ministr zahraniční přislíbil předsedování opět," připomíná publicista Zdeněk Reimann, který se gastronimii věnuje více než padesát let. On  bude soutěží   provázet společně s ředitelkou  Rady pro mezinárodní vztahy Jiřinou  Dienstbierovou.

"Paralelně s hlavní soutěží proběhne i klání o nejlepší koprovou omáčku, která se bude s knedlíkem také podávat. Na závěrečném rautu soutěžící kuchaři hrdě představí svá mistrovská díla a některá zajímavá kulinářská překvapení. Ochutnávat bude desetičlenná odborná porota i laická veřejnost," doplňuje pečlivě připravovanou knedlíkovou akci  Jiřina  Dienstbierová, jejíž manžel a senátor Jří Dienstbier bude sedět v porotě.

Letošní soutěžení opět podporuje agentura CzechTourism

„Agentura se rozhodla akci podpořit v rámci našich aktivit na poli propagace České republiky jako ideální turistické destinace s akcentem na regionální kuchyni,“ připomíná  Pavel Klicpera z agentury  CzechTourism. Mezi organizátory jsou významná odborná sdružení, mezi která patří  Asociace hotelů a restaurací České republiky a podobná národní asociace kuchařů a cukrářů. 

 

 

Podobné články najdete i na jiných webových stránkách ... 

 

VIMEVITE.CZ

SKÁLA,P.: Soutěž o nejlepší houskový knedlík 2010 (237.10.2010)

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX