Pomáháme doma i v zahraničí

Hradec Králové – TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové (dále jen TC HK) dne 19. 5. 2014 podepsalo memorandum o spolupráci s podnikatelským inkubátorem v polském Opole.Podepsání memoranda je důkazem, že TC HK se chce dále rozrůstat a to i do sousedního polského regionu,“ řekl Ing. Jan Bartoš (ředitel TC HK). Cílem nově-vznikající spolupráce je rozvíjet společné aktivity v rámci evropských projektů, propojit polské a české firmy a dát jim možnost navázat spolupráci. Tyto aktivity mají vést k posílení ekonomiky v obou regionech. „Prvním krokem budou společné akce polských a českých firem. Dále chceme polským firmám, které chtějí podnikat v České republice, poskytnou potřebnou podporu,“ dodal Ing. Jan Bartoš.

Firmy na obou stranách hranice čelí administrativním a právním problémům spojeným se založením pobočky v sousedním státu. V této situaci by potřebné informace mělo poskytnout právě TC HK. Stejné služby budou poskytovat i polští partneři v Opole.

V případě, že se tato forma spolupráce osvědčí, uvažujeme o dalších konkrétních aktivitách, ale zatím nebudeme předbíhat, jsme na začátku. Současně probíhají jednání se srbskými zástupci z oblasti BANAT o možné spolupráci v dalším programovacím období,“ doplnil Ing. Jan Bartoš. Mezinárodní spolupráce se postupně rozvíjí i díky podpoře Královéhradeckého kraje.

 

 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX