Djerba – ideální odpočinek pro (ne) jen pro dámy

 

 

 

 

Moderní,  uspěchaná doba s sebou nese potřebu odpočinku pro duši i  tělo. Pracovně i společensky vytížené dámy  potřebují nové možnosti odpočinku  -  zkuste spojit odpočinkovou dovolenou s koupáním, hýčkáním těla i duše,  sportem a poznáním.

 

Představujeme Vám možnou kombinaci – pobyt na ostrově Djerba kde  se snoubí moře, slunce, přírodní suroviny (aloe, agave, mořská voda, mořské bahno, jasmín….), dlouholetá zkušenost a tradice spolu s profesionálním přístupem k zákazníkům. Tuniská thalassoterapie převzala přísné francouzské normy, procedury se dělají pod lékařským dohledem, personál má odborné vzdělání.

 

 

 

 

 

Djerba - středozemní Tahiti

 

                Ostrov Djerba díky 320 slunečným dnům v roce, krásné palmové vegetaci, dlouhým bílým písečným plážím a čistému moři splňuje všechny podmínky pro strávení příjemné odpočinkové i aktivní dovolené. Djerba, největší ze šedesáti tuniských ostrovů a zároveň největší severoafrický ostrov, se nachází v jižní části Gabéského zálivu. Na jihovýchodě je spojena s pevninou římskou hrází, která byla vystavěna na původních římských základech. Nejvyšším vrcholem je pahorek Dhahret Aadloun s nadmořskou výškou 54  m.

Djerba má mírnější podnebí než tuniská pevnina. Na mnoha místech vyvěrají ze země lehce železité a siřičité termální prameny, které využívají některé hotely k léčebným účelům (thalassotherapie).

Obyvatelé Derby jsou odlišní od zbytku Tuniska jsou velmi hrdí na svůj ostrov, na rozdíl třeba od svých krajanů z letovisek Hammamet, Por El Kantaoui, Sousse,  v žádném případě nevyžadují bakšiš kdykoli za cokoli. V taxíku zapnou taxametr. Vždy turistovi rádi poradí a pomohou – vysvětlí. 

 

Djerba a  thalassoterapie – léčení mořem

 

                Kultura thalassoterapie v severní Africe i v zemích  Blízkého Východu pochází již ze starověku a tradice termálních lázní se datuje od dob Říma. Tradiční metody byly poté dále rozvinuty a rozšířeny v době turecko-arabské nadvlády – v době se nedílnou součástí i velmi prostých občanů stává hammam – turecké lázně.

 

                Všem bez rozdílu věku lze doporučit určitě hammam a peeling celého těla – a to hned na počátku pobytu.  Tělo se uvolní, vyčistí – správně se nastartuje na dovolenou a může mnohem intenzivněji přijímat všechny blahodárné nejen thalossoteropie, ale i moře, slunečních paprsků, mořského vzduchu 

 

Mezi základní služby, které nabízejí Spa Centra v hotelech  

 

 • Kúra na odnaučení kouření – Protitabáková kúra
 • Kúra proti tíze v nohách
 • Kosmetika – biolifting
 • Anticelulitní kúra a korekce postavy
 • Kúra pro seniory
 • Antirevmatická kúra
 • Antistresová kúra
 • Kúra pro novomanžele
 • Kúra Thalosso-sport – pro aktivní sportovce
 • Kúra Thalasso – vital – především pro manažery a duševně pracující
 • Koupele s aromatickým mořským bahnem
 • Kúra proti stárnutí
 • Ayurvédské masáže
 • Kosmetické služby
 • Aromaterapie

 

 

 

V hotelech vám předají popis  svých služeb v češtině (pravda občas  chybí háček či  čárka). Zájemcům z  Česka  poskytují velmi zajimavé slevy – zejména v tzv. střední a nižší sezoně  - cca  20-25%.     

 

Ceny jsou více než příznivé - cca o 30-40% nižší než v obdobných střediscích v Evropě.  Platit lze hotově v tuniských dinárech (DT), USD, EUR, platebními či úvěrovými kartami, samozřejmě si lze vybrat a předplatit ozdravný, relaxační, detoxikační či jakýkoli pobyt již v České republice.

 

 

Djerba   - kam na výlet

Houmt Souk

                Zajímavá je  pro turisty      návštěva hlavního a největšího města ostrova Houmt Souk  což , v překladu znamená „místo trhu“ nebo také „tržní čtvrť.  Každý den dopoledne se na hlavním tržišti „Marché central“ koná výjimečná podívaná - rybí dražba. U přístaviště se rozkládá obranná pevnost Borj el-Kebir (Velká nebo také Španělská pevnost) původem z 15. stol., která zde byla postavena na původních starorománských základech.

 

Guellala

Oblíbeným výletním místem je také vesnička hrnčířů  Guellala., Hrnčířské řemeslo se zde dědí z generace na generaci, a  se dodnes zde  zachoval původní tradiční postup výroby.  Přímo zde si můžete uvidíte mistra  hrčíře při práci a ihned můžete i  nakoupit (za velmi příznivé ceny – smlouvání povoleno).

La Ghriba

Synagoga La Ghriba, nazývaná též La Merveilleuse neboli Nádherná, se nachází ve vesnici Er Riad. Její název La Ghriba v překladu znamená „dílo zázraků“. Židé se na ostrově Djerba usídlili poprvé již po roce 586 př. n. l., kdy byl zničen babylonským králem Nabuchodonozorem Šalamounův chrám v Jeruzalému.

 

Park Djerba Explore

 

(Poznejte Djerbu)

 

 • Lalla Hadria Muzeum

 

Z oblasti Persie (Mezopotámie) přes Andalusii, přes  Tunis (Karthago) do Tombouctou –  tak více než tisíc let putovali   Berbeři  a Tuaregové než se usadili na Djerbě, náboženství a mýty původních, kaligrafie, cenné ozdoby a šperky, svatební zvyklosti

 

 • Djerba – Heritage - ( skanzen)

Unikátní prostředí – tradiční menzel (statek) . Houch – dům s jednotlivými částmi, jak se žilo v minulých stoletích, dílna na výrobu koberců, sklepní lisovna olivového oleje, hrnčířská dílna s původním kruhem a vypalovací pecí, mlýn na obilí, studna s primitivním čerpadlem – voda je čerpána pomocí velblouda

 

 • Krokodýlí ostrov

Při vstupu do areálu si můžete připadat jako na saharské poušti mezi světlem a stínem na celkové ploše 20000 metrů čtverečných. Najdeme zde papyrus, banánovníky, palmy. Ve speciálním   bazénu plave celkem 400 krokodýlů. Malá krokodýlí miminka a vajíčka si lze prohlédnout přes sklo. Největší atrakcí pro turisty je pravidelné krmení denně v 17,00 hodin

 

 

Matmata- Douz (pevnina – výlet do pouště)

Výlety je možno zakoupit od delegátů  jednotlivých cestovních kanceláří, popř. je možno bez problémů cestovat samostatně s výjimkou výletu do pouště – ten raději s certifikovaným průvodcem.

 

 

Doporučené tipy na ubytování vč. thalassoterapie

Např. z 5 hvězdičkových hotelů Riu Palace Royal Garden,  AlmaViva Alkantra Resort and Spa , ze 4* Vincci Djerba Resort,  Vincci Hélios Beach, Isis and Spa ,  Djerba Castille, vysoký standard služeb má i hotel Meninx 3*+.

 

 

Doprava a vízové formality:

Let z Prahy trvá cca 2,5 hodiny,  turisté, kteří cestují s cestovní kanceláří vízum nepotřebují – bez víza je možno pobývat v Tunisku 3 měsíce.

Na místě  je výhodné levné místní taxi (žluté) – nástupní sazba 630 milimů,  1 km 300 milimů. Popř. lezy využít místní autobusy – jízdní řád je ale poněkud chaotický, autobus je okružní po celém ostrově. Lze využít i jízdu kočárem – např. pro doprauz hotelu do města nebo na golfové hřiště – v tom případě doporučujeme dohodnout si částku předem.

 

 

Měna:

Tuniský dinár (DT), dělí se na 1000 milimů,  není volně směnitelný – v současné době cca 1 DT=Kč 13,50. Doporučujeme nákup EUR nebo USD – menší bankovky, zpětná výměna je obtížná – pouze na letišti při odletu (omezená otevírací doba), max. do výše 30% vyměněné částky – nutno předložit doklady o výměně.  Měňte raději nižší částky – směna je zdarma, hotelové směnárny mají méně výhodný kurs.  Platební a kreditní karty jsou běžně akceptovány i v soukromých kamenných obchodech.

 

Co si přivézt domů na památku?

 

Keramiku, kožené věci, koberec, parfém, tradiční oblečení – galábii - ale i třeba boukhu –  výtečnou místní pálenku z fíků.   Tunisko je muslimská země, prodej alkoholu  je zde omezen – zakoupit lze ve státním obchodě Magasine Génerale, popř. ve Free Shopu na letišti.

 

 

Více info např. na www.azurreizen.cz, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

 

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX