Španělé se snaží a hlásí Španělsko je kultura

 

 

 

 Poslední červnový den  2011 byl pro   zájemce o španělskou kulturu spuštěný nový portál, který najdete  na adrese www.españaescultura.es  

Novinka poskytuje značné množství  námětů na kulturní zážitky a podle webových stránek si můžete sestavit vlastní kulturní program včetně dopředu  zakoupených  vstupenek  na různá představení.

 

 

 

 

 

 

 

Ministerstvo kultury Španělska představuje nový internetový portál Španělsko je Kultura

Spain is Culture, www.españaescultura.es, je  nový portál, vytvořený s cílem propagovat kulturu Španělska nejenom  mezi  Španěly ale rovněž  i mezi zahraničními turisty.

 

Vždyť portál Španělsko je Kultura umožňuje uživatelům sestavit vlastní cestovní program,  dále zakoupit si vstupenky, ale také i vyhledat informace o ubytování, dopravě, o restauracích a spojit se s turistickými kancelářemi.

 

Portál tak nabízí informace o španělských muzeích, výstavách, akcích kulturního charakteru, představeních a festivalech v několika  jazykových mutacích. Kromě španělštiny, angličtiny a   francouzštiny ještě ve čtyřech národních jazycích například v katalánštině. Kromě toho navíc portál umožnuje vytvořit tématické cesty po vesnické  architektuře či po vojenských  památkách, dále po klášterech, románských stavbách  apod.

 

A komu všemu je určen tento portál?

 Pro různé cílové skupiny. Své informace si zde najdou  mladí lidé,  rodiny s dětmi, senioři, osoby s fyzickými handicupem, ale i experti, kteří hledají zasvěcené a kvalifikované informace. Proč ne, když je zde  přes 5.000.000 dokumentů a odkazů týkajících se kultury a přes  24.400.000 fotografií a obrázků.
Portál například  obsahuje informace o  více než ...

• 1.200 autorech
• 1.000 uměleckých dílech
• 1.100 památkách
• 800 hudebních, tanečních a filmových dílech
• 1.500 muzeích
• 130 přírodních rezervací
• 200 slavnostech
• 1.200 kulturních zařízeních
• 80 trasách
• 600 destinacích
• 110 kulturních nabídkách

 

Systém hledání

V portálu se neztratíte, neboť je  strukturován velice jednoduše  a to  ve třech úrovních a  pouhá dvě kliknutí stačí, aby se čtenář  dostal k hledanému zdroji informací. Kromě toho má web  tři osy: časovou, tematickou a geografickou.

Hlavní strana je koncipována jako velká výkladní skříň, která umožnuje přístup k nejaktuálnějším nebo nejvýznamnějších akcím a informacím, které jsou propagovány. Na ně navazují příslušné informace, doporučení, trasy nebo kulturní nabídky. Kromě toho si uživatel může surfovat po kulturním kalendáři a má přístup ke všem službám, které portál při surfování poskytuje.

Spain is Culture nabízí hledání po uměleckých stylech, když  umožňuje přístup k obsahům skrze jednotlivé etapy španělské historie jako jsou prehistorie, předrománské období, římská Hispánie, vizigótské umění, mozarabská, andaluzská, sefardská kultura, mudéjarské umění, období renesance, baroka, Zlatý věk Španělska, 19. století, modernismus či současné umění.

Nabízí se hledání ještě podle témat: architektura, národní památky, památky UNESCO, muzea, archívy, knihovny, kulturní trasy, kulturní destinace, tradice a fiesty, umělci a tvůrci, význačná díla umění, filmu a fotografie, móda, ilustrace, hudba, scénické umění, literatura a myšlení.

Mapy  umožňují uživateli najít předmět svého zájmu podle regiónů  s ohledem na konkrétní umělecký styl či téma nebo kombinaci obou, a vytvořit vlastní cestovní trasu.

Kromě těchto tří hlavích os hledání informací  je možné se dostat do informační databáze jednotlivých autonomních oblastí.
Rozvoj, realizace a správa portálu Španělsko je Kultura (España es Cultura – Spain is Culture) bylo svěřeno SEGITTURU, státní společnosti pro inovace a technologie v cestovním ruchu (Gestión de la Innovación y las Tecnologías Turísticas, S.A. (SEGITTUR).

Napsali jinde 

Horydoly.cz

http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=13577

© 2017 CzechTravellpress. All Rights Reserved. Designed By MaraXa & KraX